Aliosept wpływa na receptory smaku i zapachu oraz przyśpieszenie regeneracji nabłonka błony śluzowej jelit, przez to poprawia apetyt i zmniejsza ryzyko wystąpienia biegunek.

 

Czosnek ma właściwości antybiotyczne oraz stymuluje apetyt. Glinokrzemiany dzięki właściwościom sorbującym mają zdolność wiązania mykotoksyn oraz powstającego w przewodzie pokarmowym amoniaku. Cynk w formie tlenku bierze udział w wielu procesach biochemicznych niezbędnych do prawidłowego przebiegu funkcji życiowych. Cynk jest aktywatorem enzymów oraz stabilizuje błony komórkowe. Zakwaszacze ograniczają możliwości namnażania się bakterii E. coli oraz sprzyjają rozwojowi bakterii kwasu mlekowego.

 

Wskazania:

 

ALIOSEPT to mineralno-ziołowy premiks paszowy o unikatowym składzie. Poprzez połączenie działania odpowiednio dobranych składników: organicznych i nieorganicznych kwasów, czosnku, tlenku cynku oraz naturalnych glinokrzemianów, otrzymano preparat, który w znacznym stopniu chroni prosięta przed problemami okresu po odsadzeniowego.

Dawkowanie

0,5 kg mieszanki na tonę paszy