ToxControl Advance to preparat aktywny mikrobiologicznie, który w sposób wielokierunkowy redukuje mikotoksyny w paszach.

Specjalnie dobrany kompleks mikrootoczkowanych mikroorganizmów oraz innych składników organicznych i mineralnych dezaktywuje znaczną ilość toksyn występujących w paszach i przewodzie pokarmowym. Dzięki unikatowej kompozycji uzyskujemy efekt synergii, który potęguje skuteczność preparatu.

Kompleks mikrokapsułkowanych mikroorganizmów bakterii kwasu mlekowego (LAB) zdolnych do biotransformacji toksyn. Mikrokapsułkowane LAB-y są odporne na wysokie temperatury (proces granulacji) i kwasy żołądka. Namnażają się w jelitach i produkują tam metabolity, w tym enzymy, które rozkładają toksyny na związki nietoksyczne.

Specjalnie wyselekcjonowane ściany komórkowe drożdży o wysokiej zawartości mannanooligosacharydów (MOS) oraz β-glukanów są bardzo aktywnym i skutecznym sorbentem mikotoksyn. Ponadto MOS dzięki swoim właściwościom adhezyjnym blokuje miejsca łączenia się patogenów z komórkami nabłonka przewodu pokarmowego, co uniemożliwia ich kolonizację w jelitach. Zwiększa ilość przeciwciał klasy IgA w okrężnicy i w osoczu oraz podnosi odporność nieswoistą w przewodzie pokarmowym.

Bentonit, clinoptilolit oraz glinka kaolinowa posiadają właściwości absorpcyjne oraz jonowymienne wpływające pozytywnie na procesy zachodzące w przewodzie pokarmowym. Poddane chemicznej aktywacji skutecznie absorbują toksyny wytwarzane przez pleśnie i pasożyty. Ponadto zwiększają wykorzystanie nieorganicznych dodatków zawierających azot do syntezy białek i poprawiają przyswajalność składników paszy.

Betaina, chlorek choliny, metionina dostarczają grup metylowych do reakcji biochemicznych zachodzących w organizmie. Wspomagają wydzielanie żółci ułatwiając trawienie tłuszczy. Działają osłonowo na hepatocyty wątroby, wspomagają proces detoksykacji. Przyspieszają proces regeneracji wątroby.

 

Właściwości preparatu ToxControl Advance:

 

  • Wysoka skuteczność wiązania i biodegradacji toksyn
  • Szerokie spektrum działania – aktywny w stosunku do toksyn wytwarzanych przez patogeny, grzyby i pleśnie
  • Zawiera mikrokapsułkowane mikroorganizmy o działaniu detoksykującym o dużej zdolności do biodegradacji toksyn
  • Stymuluje regenerację wątroby
  • Bezpieczny i stabilny w wysokich temperaturach
Dawkowanie

Od 1 kg do 2 kg na 1 tonę paszy pełnoporcjowej. W przypadku silnej toksemii enterotoksynami lub endotoksynami należy podać nawet do 4 kg preparatu na tonę paszy.